![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 9201127
*
nr 920 1127
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnål, Gunnar Norrman (f. 1912), "Pilallé", 1990, 6/15, motivet: 11 x 14
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:16:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 22:46:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Gunnar Norrman
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
nr 920 1127
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnål, Gunnar Norrman (f. 1912), "Pilallé", 1990, 6/15, motivet: 11 x 14
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 22:46:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02